Як правильно вибрати вантажний підйомник

Ви модернізуєте підприємство, розширюєте склад, збільшуєте торговельні площі? Вам потрібен якісний та недорогий вантажний витяг, що відповідає новим умовам експлуатації? Ринок пропонує десятки видів та моделей підйомної техніки. Розберемося, яке обладнання підійде для вашого проекту.

Тип приводу

За типом приводу підйомники поділяються на гідравлічні та електромеханічні.

 1. Робота гідравлічної платформи заснована на ножичній системі важелів та гідравлічному циліндрі. Масло, що подається насосом в циліндр, тисне на шток, який і піднімає вантаж на заданий рівень. Зворотний хід відбувається під дією сили тяжіння при відтоку олії із системи. Вантажопідйомність гідравлічних механізмів досягає 25 т. Але максимальна швидкість руху 10 м/хв, а максимальна висота – 14 м. Гідравлічні платформи використовуються в автомобілебудуванні, важкому машинобудуванні, при складанні конструкцій виробничих корпусів, автосервісі.
 2. Електромеханічні вантажні ліфти піднімаються та опускаються за допомогою тросів, що намотуються на шків. Обертанням шківа в одну чи іншу сторону керує електромотор. Вантажопідйомність електромеханічних витягів досягає 10 т, висота 30 м, швидкість руху до 18 м/хв. Електромеханічні вантажні витяги більш мобільні, продуктивні та чисті. Вони використовуються для роботи у складському господарстві, торгових центрах, офісних будинках, сфері обслуговування.

Типи конструкції

Існують два типи електромеханічних витягів, на базі яких виготовляються всі моделі:

 • Шахтний. Прямокутна самонесуча конструкція з платформою або кліттю, що рухається всередині. Монтується всередині та зовні будівлі. Експлуатується на багатоповерхових висотних будівлях, де потрібен максимальний рівень безпеки людей і габаритних вантажів: гіпермаркети, промислові підприємства, склади готової продукції, адміністративні будівлі.
 • Щогловий, консольний. Одна або дві вертикальні опорні колони, закріплені на стіні всередині або на фасаді будівлі, є напрямними для вантажної платформи. Встановлюється на ділянках з інтенсивним рухом вантажів: на товарних складах, висотних забудовах, високих об'єктах. Найбюджетніше рішення. Різновид консольної конструкції – похилий витяг. Використовується для малої висоти: малоповерхове будівництво, виробничі цехи, склади.

Вантажопідйомність

Потужність витягу можна підібрати під різні експлуатаційні потреби:

 • Маловантажні. Компактні підйомники шахтного типу, розраховані на вагу до 250 кг, використовуються в ресторанах для оперативної роботи з обідніми залами, готельними номерами, офісами, що розташовані на різних поверхах. В адміністративних та виробничих будинках ліфтовими кабінками передається документація, посилки, зразки продукції.
 • Середній вантажопідйомності. Підйомники шахтні та консольні, розраховані на вагу 0,5–1 т, працюють у торгових центрах та на товарних складах. Вони швидко відправляють на потрібний рівень ящики з дрібними товарами, меблі, побутову техніку. На будівництві ними подають цеглу, розчин, столярню. На підприємствах легкої промисловості з допомогою складують і відвантажують готову продукцію. У приватних будинках підйомне обладнання полегшує роботу для мешканців та обслуги.
 • Висока вантажопідйомність. Шахтні та щоглові підйомники, розраховані на вантаж понад 1 тонну, працюють на великих складах та промислових підприємствах. Вони переміщують партії товарів та будматеріалів, промислове обладнання, техніку, автомобілі.

Системи безпеки

Крім амортизаторів, гальм та уловлювачів підйомники можуть бути забезпечені додатковими системами безпеки.

Шахтні підйомники відкритого та закритого типу обладнуються двома дверима. Якщо замки на дверцятах кліті та шахти не зафіксовані, платформа не зрушить з місця, з якого б поверху не надходила команда. Якщо замки оснащені ключем або кодовою панеллю, ліфт не зможе скористатися сторонніми особами.

Шахтні підйомники відкритого та закритого типу обладнуються двома дверима. Якщо замки на дверцятах кліті та шахти не зафіксовані, платформа не зрушить з місця, з якого б поверху не надходила команда. Якщо замки оснащені ключем або кодовою панеллю, ліфт не зможе скористатися сторонніми особами.

Якщо ви визначилися з типом витягу, можна розрахувати, яка модель з якими технічними характеристиками підійде для вашого підприємства. Врахуйте такі параметри, як:

 • висота рівнів чи стелажів;
 • максимальна вага вантажів;
 • габарити вантажів;
 • передбачувана інтенсивність експлуатації підйомної техніки.

Якщо ви не прийшли до конкретного рішення, зверніться за консультацією до фахівців компанії VIRALIFT.

оформіть заявку на
безкоштовну консультацію