Як визначити місце встановлення складського витягу

Як визначити місце встановлення складського підйомника, здається несуттєвим. Керівництву підприємства видніше, у якій точці робочого простору витяг найбільш доречний і корисний. Однак, існують норми та правила, що регламентують вибір місць, що підходять для встановлення та експлуатації вантажопідйомного обладнання.

Де не можна встановлювати підйомники

На територіях, які кваліфікуються як небезпечні виробничі об'єкти, монтаж додаткового електромеханічного обладнання заборонено. Небезпечними об'єктами вважаються ділянки, де є ризик виникнення аварійної ситуації, де можуть постраждати люди та техніка. Небезпечним об'єктом не є все підприємство в цілому, а лише частина території:

  • місцезнаходження ємностей з газами, хімічними, пальними, вибухонебезпечними, токсичними речовинами;
  • місце розташування ємностей з екологічно небезпечними для довкілля речовинами: добрива, отрути, гербіциди;
  • місце розміщення обладнання, що працює під надлишковим тиском понад 0,07 мПа: газ, гаряча вода з температурою понад +115°C, пара, інші рідини;
  • відділення виплавки металів.

Діяльність, не пов'язана з використанням перелічених вище речовин та установок, не повинна проводитися на небезпечних виробничих об'єктах. У тому числі роботи з навантаження/розвантаження. Якщо підйомний пристрій потрібний саме на подібній ділянці, він повинен відповідати вимогам чинних норм і правил для небезпечних об'єктів у відповідній галузі.

Де можна встановлювати підйомник

Якщо місце встановлення не є небезпечним об'єктом, ні до підйомного обладнання, ні до його монтажу не висувається жодних спеціальних вимог. Необхідне лише дотримання техніки безпеки. Залежно від потреб підприємства, розміщувати витяг можна всередині та на фасаді будівлі.

Щоб встановити складський підйомник усередині багатоповерхової будівлі, потрібно підготувати для нього місце: зробити прорізи в перекриттях, облаштувати приямок або бетонний подіум. Важливо, щоб стіна, на якій фіксуватиметься консоль, відповідала технічним нормам: повнотілий стіновий матеріал завтовшки від 360 мм.

З метою економії внутрішнього простору або з міркувань ефективності вантажні складські витяги часто монтуються на фасаді будівель. Для переміщення вантажів усередину на відповідній висоті розширюється вікно або у стіні формується новий дверний отвір. Установка зовнішнього витягу проводиться швидше і легше: його можна монтувати великими модулями, використовувати вантажопідйомний автотранспорт.

Точніші вимоги до встановлення різних моделей підйомників вказані в технічній документації на них. Якщо виникли додаткові питання щодо монтажу та експлуатації вантажопідйомного обладнання VIRALIFT, зателефонуйте фахівцям компанії або замовте зворотний дзвінок.

оформіть заявку на
безкоштовну консультацію